Propolis surový 20 g

Kód: 5130
159 Kč 131 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
17.7.2024

• v úlu si poradí s bakteriemi, bacily a viry
• přírodní zázrak
• baleno v kompostovatelném celofánu

Detailní informace

Detailní popis produktu

„Ať už do úlu pronikne jakýkoli zdroj nákazy, včelky neváhají a ihned jej obalí propolisem, který si svým složením aktivně poradí s bakteriemi, bacily, viry, plísněmi a mikroorganismy. Základem propolisu je směs pryskyřic z právě vyrůstajících pupenů dřevin a květů, které včely nasbírají a metabolicky zpracují s voskem.“

Pomocník se širokou škálou účinnosti

Také si v souvislosti se včelami hned vybavíte med? Med je sice nejznámější včelí produkt, ale kromě něho produkují i další úžasné látky, mezi které patří také propolis. Tato jedinečná směs pryskyřic s unikátními vlastnostmi má pro včely širokou škálu využití. Propolis slouží včelám jako klíčová obrana proti vnějším vlivům a pomáhá udržovat čistotu uvnitř úlu. Včelí úly jsou tak čisté, až se jejich čistota přirovnává k operačnímu sálu!

Propolis umíme od včelek šetrně odebrat a prostřednictvím našich kosmetických a dalších produktů náležitě zužitkovat.

Propolis surový, Pleva

Složení propolisu

Propolis je bohatá směs bioaktivních látek, pryskyřice, éterických olejů a pylu, které sbírají včely ze stromů a rostlin. Má velmi příjemnou aromatickou vůni.

Jeho barva se mění podle stáří – nejstarší je temně hnědý propolis, který určitě znáte v jeho surové formě, mladší propolis má zelenožlutou barvu. Každý propolis má trošičku jiné složení, protože včelky neodměřují své produkty ve zkumavkách a baňkách.

Asi 50 % směsi představují pryskyřičné látky, zhruba 30 % je včelí vosk a asi 10 % představují balzámy a éterické oleje. Důležitou součástí jeho složení jsou také vitaminy skupiny B.

 
Propolis surový Pleva
Jak s propolisem pracují včelky

Označení propolisu pochází z řeckých slov pro (před) a polis (město) – včely totiž propolisem chrání své území před návštěvou nezvaných vetřelců, ale také před plísněmi, viry a bakteriemi. Včely jím natírají stěny a jiné části úlu. Propolis bývá označován i jako včelí tmel, včelky jím svůj úl izolují a zatmelují nejrůznější trhliny či otvory ve stěnách úlu. Zatmelují jím nejrůznější trhliny či otvory ve stěnách úlu.

Pokud se do úlu dostane živočich, kterého pro jeho hmotnost nejsou včelky schopny odstranit, tedy třeba myš, pokryjí ho silnou vrstvou propolisu a tím zcela zabrání jeho rozkladu.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sušené bylinky
Hmotnost: 0.001 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz