Tierra Verde Máchadlo prádla pro citlivou pokožku (1 l)

Kód: 3432
199 Kč –15 %
Tierra Verde Máchadlo prádla pro citlivou pokožku (1 l)
199 Kč –15 % 169 Kč 140 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
17.7.2024

Máchadlo pro použití v pračce i při ručním praní rozpouští zbytky pracích prostředků v prádle a usnadní tak jejich řádné vypláchnutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Máchadlo pro použití v pračce i při ručním praní rozpouští zbytky pracích prostředků v prádle a usnadní tak jejich řádné vypláchnutí. Prádlo zanechá o fous měkčí, barvy jasnější a obnoví savost textilních vláken. Oblíbí si ho především lidé s citlivou pokožkou, děti, kojenci a alergici, které zbytky mýdla nebo pracího prášku v oblečení dráždí. Máchadlo zapojte do pracího rituálu i pokud máte doma tvrdou vodu a nebojte se ho použít na všechny druhy textilu. Přípravek je navíc bez vůně, proto je ještě šetrnější a svou kvalitou a plnou odbouratelností v přírodě si vysloužilo přísný certifikát EcoGarantie.

 • Přirozené pH lidské kůže je mírně kyselé. Prací prostředky jsou však zásadité a jejich zbytky v prádle mohou negativně působit na pokožku. Máchadlo svou kyselou reakcí neutralizuje pH máchací lázně, a tím zamezuje dráždění pokožky.
 • Je vhodné především pro oblast s tvrdší vodou.  Přidává se při praní místo aviváže pro závěrečnou část praní. Máchadlo zabraňuje šednutí prádla, které způsobuje právě praní v tvrdé vodě. Šednutí mají na svědomí mýdlové složky pracích prostředků sražené s minerály ve vodě. Máchadlo vláknům vrací přirozené vlastnosti (ručníky opět sají) a vzhled (barvy jsou jasnější).
 • Toto máchadlo je ideální pro ekzematiky, alergiky a malé děti. Máchadlo se v přírodě snadno odbourává, rozkládá se na oxid uhličitý a vodu.

Jak máchadlo používat?

 • Máchadlo nalijte do zásobníku na aviváž. Na 4-5 kg prádla použijte 30 ml (1 uzávěr) máchadla.
 • Protože je na bázi kyseliny citronové, nehrozí u něj jako u octa, že by mohlo poškodit plastové a gumové součásti pračky.
 • Po ručním praní v pracím prostředku přidejte máchadlo do čisté vody, nechejte alespoň 10 minut působit a pak prádlo vymáchejte.
 • Pokud si prádlo chcete provonět esenciálním oleji dle vlastního výběru, na 4-5 kg prádla přidejte 1-3 kapky oleje přímo do zásobníku na aviváž. 
 • Máchadlo nahrazuje aviváž a na rozdíl od ní je vhodné i na bavlněné a funkční prádlo.

Jaký je rozdíl mezi máchadlem a aviváží?

Aviváž funguje podobně jako kondicionér na vlasy. Vlákno uhladí tím, že jej obalí. To ale vede ke snížení savosti a prodyšnosti textilu. Proto by se aviváž neměla používat na spodní prádlo, ručníky, utěrky, ložní prádlo, dětské pleny, kojenecký textil nebo funkční sportovní oblečení. Prostě tam, kde od prádla očekáváme odvádění potu nebo vsakování tekutin.

Máchadlo naopak účinně vypláchne všechny zbytky pracího prostředku, který může dráždit pokožku a prádlo příjemně změkčí.

A co máchání bambusových látek?

Vzhledem k tomu, že máchadlo je na bázi kyseliny citronové, nepoškozuje bambusové látky. Potvrzuje to i výrobce bambusových vláken.

Bezpečnostní texty

Varování: Způsobuje vážné podráždění očí.

 

V zimním období může zboží dorazit ztuhlé

Tento odstaveček se týká pouze tekutých produktů Tierra Verde. :-)

V zimních měsících se může stát, že během dopravy z našeho skladu k vám obsah balení vlivem mrazu ztuhne. Není třeba se ničeho bát. Výrobce nám potvrdil, že ke snížení účinnosti přípravku nedochází. Nechte jej tedy odstát při pokojové teplotě, dokud nepovolí, a pak ho bez obav můžete použít.

 

Proč jsou přípravky Tierra Verde naší srdeční záležitostí?

 • Celá značka má duši - od výroby, balení, lidí, obalů až po práci s odpady.
 • Naprosto nádherně voní - ale nejen vonnými esencemi levandule či vavřínu, ale hlavně láskou.
 • Nebudete už muset sahat jinam. Pod všemi značkami výrobce Tierra Verde najdete opravdu vše, co potřebujete pro čistou domácnost a každodenní šetrný život.
 • Vyrábí je zlaté české ručičky - navíc s opravdovou láskou a péčí.
 • Firma umí také bravurně vrátit smysl odpadovým materiálům.
 • Čistota skrz naskrz

  To, že to s šetrností svých výrobků myslí Tierra Verde vážně, vyjadřuje zejména tím, z čeho a jak své produkty vyrábí. Vstupní suroviny a materiály volí s ohledem na co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety. Zastávají chemický minimalismus, jejich výrobky tedy neobsahují ropné deriváty, syntetické parfémy, barviva, průmyslová pěnidla ani dráždivé anionaktivní tenzidy. Přípravky jsou koncentrované a snadno odbouratelné.

  Pro nás je Tierra Verde jednoznačně nejčistší českou ekologickou drogerií a ceníme si především jejich snahy o neustálé vylepšování složení směrem k ještě vyšší kvalitě a čistotě. Všechny produkty jsou bezpečné pro použití v domácnostech se septiky, čistírnami vody a kořenovými čističkami.  Společnost si zakládá na manuální výrobě a dováží jen to, co není dostupné v naší zemi. Většina její drogerie splňuje kritéria jednoho z nejpřísnějších mezinárodních certifikátů Ecogarantie®. Dokonce je první česko-slovenský výrobce drogerie, který jej získal.

  Drogerie pro osoby s citlivou pokožkou i kojence

  S ohledem na všechny skupiny lidí s citlivou pokožkou v Tierra Verde vytvořili zcela nové produkty pro praní prádla, které splňují kritéria jednoho z nejpřísnějších mezinárodních certifikátů Ecogarantie®. Přírodní drogerie této značky je tedy vhodná i pro rodiny s novorozenými mrňousky, atopy a alergiky.

 • Jako jediná česká firma se pyšní certifikací pro ekologické produkty Ecogarantie®

   

  Mezinárodně uznávaný ekologický certifikát Ecogarantie® zaručuje, že:

  • Produkty i jejich ingredience splňují přísné standardy kvality, bezpečnosti a šetrnosti k přírodě.
  • Dopad produktu na životní prostředí je co nejmenší možný.
  • Suroviny pocházejí z kvalitního a udržitelného zdroje, povoleny nejsou GMO ani složky ropného průmyslu, syntetická barviva či parfemace. U přírodních výtažků je vyžadován 100% BIO původ. Použití stabilizátorů, emulgátorů a konzervantů nepřírodního původu je přísně regulováno.
  • Výroba je prováděná s respektem k přírodě a jejím zdrojům. Při výrobních procesech se nakládá šetrně s energiemi i materiály a je aplikována zero waste strategie.
  • Firma respektuje dodržování lidských práv, výrobní proces probíhá eticky a zajišťuje rovné podmínky pro všechny zúčastněné.
  • Firma je transparentní a důvěryhodná. Její přístup a integrita byla prověřena nezávislou třetí stranou. 

   

  Obsahují produkty Tierra Verde palmový olej? Nelze to zcela vyloučit.

  Tierra Verde nepoužívá žádné suroviny, kde má potvrzenou přítomnost palmového oleje, ale nemůže na 100 % zaručit, že jedna konkrétní přísada, která se v malém množství nalézá v několika posledních produktech (gelu na nádobí a do myčky, v univerzálním, citronovém a WC čističi), neobsahuje jeho deriváty. Jde o to, že některé složky se dají vyrábět z různých druhů olejů (jako třeba kokosový nebo právě palmový) a dodavatelé daných surovin je vyrábí z toho, co je zrovna k dispozici. Tato přísada, pokud je z palmového oleje, pochází ale výhradně z RSPO certifikovaného oleje.

  Tierra Verde usiluje o náhradu této konkrétní suroviny, aby mohla jako jedna z velmi mála výrobců ekologické drogerie garantovat 100% nepřítomnost palmového oleje ve svých produktech.

 • Objem: 1 l
  Certifikáty: EcoGarantie
  Podíl přírodních surovin: výrobce neuvádí
  Země původu: Česká republika
  Počet pracích dávek: 1l balení 33 dávek, 5l balení 165 dávek
  Dávkování: 30 ml máchadla do zásobníku na aviváž na 4-5 kg prádla
  Původ vůně: bez vůně
  Materiál obalu: lahev HDPE, víčko PP, kanystr HDPE, víčko PP
  Co s obaly: Prázdné obaly můžete recyklovat v kontejneru na plast, slouží však primárně jako obaly k opětovnému plnění. 
  Složení: 15-30 % kyselina citronová

Doplňkové parametry

Kategorie: EKO praní a sušení prádla
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz