Tierra Verde Multifunkční tuhé mýdlo Mytí v kostce (165 g)

Kód: 3438
239 Kč 198 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
25.6.2024

Tahle kostka je splněným snem minimalistů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Umyje nádobí, podlahu i prádlo

Tahle kostka je splněným snem minimalistů. Jemnou pěnou vypucuje nádobí, vypere jemné prádlo a nánosu nečistot zbaví hladké povrchy jako je nerez, keramika, lamino či sklo. Domácnost s ním dáte do škatulky díky skvělým čisticím a odmašťovacím účinkům BIO kokosového oleje. Smysly potěší svěží citrusová vůně BIO éteráčku z vavřínu kubébového a lebedit si budou i ruce, jejichž pokožku udržuje hydratovanou obsažený glycerin. Mýdlo je 100% přírodní, neobsahuje konzervanty a jeho šetrnost k životnímu prostředí zaručuje i certifikát Ecogarantie. Zelené hrdiny navíc potěší jednoduchý papírový obal a skutečnost, že při přepravě se z místa na místo zbytečně nepřeváží voda. 

Základem Mytí v kostce je BIO kokosový olej z kontrolovaného zemědělství na Filipínách a Srí Lance. Tento olej má nejsilnější čisticí a odmašťovací účinky. Mýdlová kostka se vyrábí ručně, podle tradičních řemeslných postupů. Přirozenou reakcí oleje a hydroxidu sodného – čistě přírodních látek – vzniká při výrobě glycerin. Jeho parketou je hydratace, i při každodenním používání mýdla tak se tak vaše pokožka nebude vysoušet.

Jak mýdlovou kostku používat?

K mytí běžně špinavého nádobí:

 • Lufu nebo kuchyňskou žínku namočte do vody, lehce vyždímejte a několikrát s ní přejeďte po kostce, dokud nevznikne dostatečné množství pěny.
 • Pokud používáte kartáč na nádobí, namočte ho a lehce otřepejte. Na kostku příliš netlačte. Není třeba čekat na bohaté bubliny jako u konvenčních mycích přípravků – vzniklá pěna je jemná.
 • Ze silně umaštěného nádobí nejprve odstraňte vrstvu tuku. Povrch otřete papírovým ubrouskem a vyhoďte do bioodpadu nebo do kompostu, kde se tuk vsáknutý do papíru snadno rozloží. Pokud nemáte možnost třídit bioodpad, tuk stáhněte nejprve gumovou stěrkou, slijte do nádoby na použité tuky a odevzdejte do sběrného dvora nebo k tomu určených míst.

K mytí různých druhů povrchů (nerez, keramika a sklo):

 • Hadřík na úklid namočte do vody, lehce vyždímejte a přejíždějte po kostce, dokud nevznikne dostatečné množství pěny.
 • Mytí v kostce můžete také nastrouhat do kbelíku s vodou, nechat rozpustit a roztok použít k omývání povrchů.
 • Hoblinky můžete nasypat také přímo na vlhký hadřík a povrchy pak omýt.

K ručnímu praní jemného prádla a k předepírání skvrn:

 • Po namočení prádla přejíždějte kostkou po skvrně. Vzniklou pěnu jemně vetřete do ošetřované tkaniny a opláchněte teplou vodou.
 • Odolnější skvrny odstraňujte navlhčenou kostkou přímo.

Jak o kostku pečovat?

 • Po použití ji uchovávejte na suchém místě.
 • Používejte vhodnou mýdlenku (nedoporučujeme dřevěnou), která umožňuje dobré proschnutí kostky a nezadržuje pod ní vodu.

Jak Mytí v kostce vzniká?

Pro výrobu mycí kostky zvolili v Tierra Verde metodu za tepla. Roztok louhu se leje do oleje, přičemž se mění jeho struktura a barva a dochází k zakalení. Pomalé a pravidelné míchání udržuje kašovitou konzistenci roztoku. Teplo přiváděné po celou dobu reakce mezi olejem a louhem urychluje zmýdelnění a zabezpečuje správnou přeměnu všech mastných kyselin. Hotovou kostku pak krájí a balí obvykle již po 24 hodinách. V průběhu následujících měsíců mýdlo zraje, zpevňuje se a ztrácí vodu.

Bezpečnostní texty

 Varování: Hořlavá kapalina a páry. Dráždí kůži. Může vyvolat alergickou kožní reakci. Vysoce toxický pro vodní organismy, s dlouhodbými účinky. 

 

V zimním období může zboží dorazit ztuhlé

Tento odstaveček se týká pouze tekutých produktů Tierra Verde. :-)

V zimních měsících se může stát, že během dopravy z našeho skladu k vám obsah balení vlivem mrazu ztuhne. Není třeba se ničeho bát. Výrobce nám potvrdil, že ke snížení účinnosti přípravku nedochází. Nechte jej tedy odstát při pokojové teplotě, dokud nepovolí, a pak ho bez obav můžete použít.

 

Proč jsou přípravky Tierra Verde naší srdeční záležitostí?

 • Celá značka má duši - od výroby, balení, lidí, obalů až po práci s odpady.
 • Naprosto nádherně voní - ale nejen vonnými esencemi levandule či vavřínu, ale hlavně láskou.
 • Nebudete už muset sahat jinam. Pod všemi značkami výrobce Tierra Verde najdete opravdu vše, co potřebujete pro čistou domácnost a každodenní šetrný život.
 • Vyrábí je zlaté české ručičky - navíc s opravdovou láskou a péčí.
 • Firma umí také bravurně vrátit smysl odpadovým materiálům.
 • Jako jediná česká firma se pyšní certifikací pro ekologické produkty Ecogarantie®

   

  Mezinárodně uznávaný ekologický certifikát Ecogarantie® zaručuje, že:

  • Produkty i jejich ingredience splňují přísné standardy kvality, bezpečnosti a šetrnosti k přírodě.
  • Dopad produktu na životní prostředí je co nejmenší možný.
  • Suroviny pocházejí z kvalitního a udržitelného zdroje, povoleny nejsou GMO ani složky ropného průmyslu, syntetická barviva či parfemace. U přírodních výtažků je vyžadován 100% BIO původ. Použití stabilizátorů, emulgátorů a konzervantů nepřírodního původu je přísně regulováno.
  • Výroba je prováděná s respektem k přírodě a jejím zdrojům. Při výrobních procesech se nakládá šetrně s energiemi i materiály a je aplikována zero waste strategie.
  • Firma respektuje dodržování lidských práv, výrobní proces probíhá eticky a zajišťuje rovné podmínky pro všechny zúčastněné.
  • Firma je transparentní a důvěryhodná. Její přístup a integrita byla prověřena nezávislou třetí stranou. 

   

  Obsahují produkty Tierra Verde palmový olej? Nelze to zcela vyloučit.

  Tierra Verde nepoužívá žádné suroviny, kde má potvrzenou přítomnost palmového oleje, ale nemůže na 100 % zaručit, že jedna konkrétní přísada, která se v malém množství nalézá v několika posledních produktech (gelu na nádobí a do myčky, v univerzálním, citronovém a WC čističi), neobsahuje jeho deriváty. Jde o to, že některé složky se dají vyrábět z různých druhů olejů (jako třeba kokosový nebo právě palmový) a dodavatelé daných surovin je vyrábí z toho, co je zrovna k dispozici. Tato přísada, pokud je z palmového oleje, pochází ale výhradně z RSPO certifikovaného oleje.

  Tierra Verde usiluje o náhradu této konkrétní suroviny, aby mohla jako jedna z velmi mála výrobců ekologické drogerie garantovat 100% nepřítomnost palmového oleje ve svých produktech.

 • Rozměry: 6 x 6 x 6 cm
  Hmotnost: 165 g
  Certifikáty: EcoGarantie
  Podíl BIO surovin z celkového objemu: 100 %
  Podíl přírodních surovin: 100 %
  Země původu: Vyrobeno v České republice
  Podíl BIO rostlinných surovin: 59 %
  Původ vůně: přírodní
  Materiál obalu: papír
  Co s obaly: Prázdný obal recyklujte v kontejneru na papír.
  Složení

  > 30% mýdlo, citronan sodný, glycerol, kaolín, přírodní esenciální olej z vavřínu kubébového v biokvalitě (Litsea Cubeba), citral, d-limonen.

Doplňkové parametry

Kategorie: Úklid domácnosti
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz